Filtr wewnętrzny do 112 l

czyli ogólnie o akwarystyce

Moderatorzy: piotrK, sagitta

Awatar użytkownika
Bastet
Członek GSA
Imię: Agnieszka
Kontakt:

Re: Filtr wewnętrzny do 112 l

Post autor: Bastet » 12 kwie 2019, o 21:37

Lepiej czyścić na zmianę, oczywiście w wodzie z akwarium. Wtedy mniej biologii niszczysz, to drugie niepłukane medium będzie w stanie utrzymać filtrację. No i w ogóle czyścić jak najrzadziej, dopiero jak wyraźnie spadnie przepływ

Awatar użytkownika
Emi
Administrator
Imię: Emi

Post autor: Emi » 16 kwie 2019, o 08:23

Ja je czyszczę tj wysypuję do wiadra z brudną wodą z akwarium, mieszam ręką w wiadrze i z powrotem do filtra ale u mnie czyszczenie filtra wypada raz na kilka miesięcy.
Pozdrawiam,
Emi

Awatar użytkownika
Quark-t
Imię: Rafał
Kontakt:

Post autor: Quark-t » 17 kwie 2019, o 22:10

Miałem w 112 Aquaela Turbo 1000. Ma większą gąbkę i pojemnik na ceramikę niż 500. Trzeba go było trochę przykręcać na wylocie, więc większa moc 1500tki jest moim zdaniem zbędna, bo się jej nie wykorzysta w pełni. Zadowolony byłem z niego bardzo, choć zastąpił go Unimax 250. Przed Turbo 1000 miałem Hydora, który oprócz tego, że był mocowany w rogu (zgrabniej niż Aquael), to miał mniejszą gąbkę i mikroskopijny wręcz pojemnik na ceramikę. Turbo pod tym względem jest super.

Ceramiki nie czyścisz jak gąbki, ale można nią (całym pojemnikiem) czasem poruszać w wiaderku z wodą z akwarium (nie kranową). Zwłaszcza, że w pokrywce i denku od pojemnika jest takie plastikowe sitko, które ma tendencję do zarastania.
Pozdrawiam!
Quark-t

ODPOWIEDZ