Zmiana biotopu -czas na malawi

Wszystko co związane z biotopami wielkich jezior afrykańskich

Moderatorzy: piotrK, sagitta

erda

Zmiana biotopu -czas na malawi

Post autor: erda » 19 gru 2012, o 17:30

Cześć
Że przyszło mi natchnienie na zmianę biotopu na malawi mam parę pytań może mi ktoś coś zasugeruje aby było O.K .Akwarium 120 x50 x50 .Pierwsze to oczywiście obsada wymyśliło mi się :
AULONOCARA FIRE FISH RED DRAGON
Cynotilapia afra "Cobue"
Pseudotropheus saulosi
Czy takie zestawienie by mogło być i gdzie ewentualnie tu na śląsku szło by się zaopatrzyć w te ryby , myślałem na wpuszczeniu młodych w ilości po osiem sztuk potem ewentualnie redukcja.Jezeli nie mogą być to może jakieś sugestie , kolory najlepiej jak by były czerwone , zółte i niebieskie w paski :). Sprawa druga oświetlenie niestety ale bez roślin się nie obędzie anubiasy , Vallisneria , Microsorum w ilości znikomych muszą przynajmniej być .Myślałem nad dwoma halogenami http://allegro.pl/lampa-halogen-led-10w ... 27357.html plus 2 x18 W .Może w.w rośliny pociągną na tym .Wystrój serpentynit plus piach.

Awatar użytkownika
piotrK
Global Moderator
Imię: Kobuz
Kontakt:

Re: Zmiana biotopu -czas na malawi

Post autor: piotrK » 19 gru 2012, o 23:50

Słabo znam się na Malawi, ale wg. mnie łączenie Aulonocara z Mbuna to nie jest dobry pomysł - albo w tę, albo we w tę. Pomyśl o kolonii samych P. saulosi, to może być ciekawe doświadczenie. :ok:
Cichlidae.pl :ok:

Awatar użytkownika
kulus12
Imię: Radek

Post autor: kulus12 » 20 gru 2012, o 07:52

Bardzo fajnie wygląda stadko pseudotropheus acei zwłaszcza na ciemnym tle. W malawi nie potrzebujesz tak silnego oświetlenia, w połączeniu z intensywnym wydalaniem pysiów będziesz miał duży kłopot z glonami, pozatym rośliny które zaproponowałeś spokojnie dają radę przy standardowym oświetleniu. Jeżeli chodzi o ryby poszukaj kontaktu z Karolem z aquariumfish on na duży wybór z malawi.
Pozdrawiam Radek :)

Awatar użytkownika
Damian8787
Imię: Damian

Post autor: Damian8787 » 22 gru 2012, o 00:09

Ta opcja z Fire fish napewno odpada.
ja proponuje:
Melanochromis cyaneorhabdos
Labidochromis caeruleus 
Cynotilapia sp. "hara"  lub jalo reef
ewentualnie zamiast afry mozesz wziasc Iodotropheus sprengerae 
Oczywiscie jesli bys sie zdecydowal na ta obsade to pokarm "miesny"
powinnien stanowic 90%(yellow "miesko"-skorupiaki,reszta wszystkozerna)

niestety czerwonego koloru u Mbuna(jakies male akcenty ) nie dostaniesz tak jak u Non-Mbuna
ale IMO z non-mbuna to warto sie pobawic ze zbiornikiem ok 400/500l

oswietlenie jak najbardziej (ale darowalbym te 2x18)dwa te halogeny dobrze oswietla ten zbiornik dajac ladne refleksy
pamietaj zeby wziasc barwe zimna biala.

Odnosnie Acei,oswietlenia i glonow
Acei za duze na taki zbiornik
Przejrzystosc wody w jeziorze jest bardzo duza,a to ze wiele ludzi zaciemnia akwaria to tylko taki wymysl ktory nadaje mrocznego klimatu.Jesli chodzi o glony (zielenice,krasnorosty) sa one w Malawi mile widziane i nie sa zadnym problemem
a sprawe kup zalatwia w akwarium cyrkulacja i dobry filtr mechaniczny.
300l z dyskowcami

erda

Post autor: erda » 22 gru 2012, o 09:26

Damian8787 no i na tej obsadzie na dzień dzisiejszy zostanie , co do oświetlenia obawiałem się że będzie za ciemno ale zobaczymy po zakupie halogenów .Co do filtracji dwie głowice o przepływie 2000l/h powinno wystarczyć lub cyrkulator plus głowica .I jeszcze jedno pytanie co do wkładu filtra biologicznego keramzyt czy ceramika ?

Awatar użytkownika
Damian8787
Imię: Damian

Post autor: Damian8787 » 22 gru 2012, o 10:25

Jesli chodzi o pompe z gabka u mnie przy 120cm pracuje aquael 1100l/h.
ale smialo bierz 2000l/.(koniecznie gabka z duzymi oczkami)mam ta z malymi szybko sie zapycha
Ja proponuje ceramike i na wlot wody kubelka prefiltr z gabki zeby kubelka nie otwierac za czesto.
Dodatkowo mozesz zamontowac cyrkulator zeby dmuchal w strone mechanika,to wszystko zalezy od ilosci kamieni.
Ja mam 2 kubelki i mechanika wylot z jednego kubla skierowany wzdluz tylniej szyby a z drugiego na przednia
mechanik dmucha w tafle i dzieki temu napowietrza,wszystko leci do mechanika.

Pozdrawiam i zycze powodzenia

P.S swiatla zawsze mozesz dolozyc:)

Jesli zostajesz przy obsadzie zaproponowanej wyzej
to kup
mrozonki:
kryl
gammarus
artemia
krewetki
suchy:hikari stampel i gold
jbl spirulina 40%(2x w tygodniu)
300l z dyskowcami