[110l] IwAgumi

Tutaj zamieszczamy zdjęcia naszych akwarii

Moderatorzy: piotrK, sagitta

Awatar użytkownika
Xiao Lohan
Członek GSA
Imię: Michał

Re: [110l] IwAgumi

Post autor: Xiao Lohan » 9 sty 2019, o 13:44

wycinając sprzęt po lewej i bojownika to akwarium to istny fraktal! znaczy ze zdjęcia można uważać, że ma zarówno 60 jak i 600 litrów :D
obecne: [350]
historia: [160] | [112] | [30] | [30] | [15]

Agumi
Imię: Magdalena

Post autor: Agumi » 13 sty 2019, o 13:45

Tak, dołożyłam światła, ale to bardziej z czystej ciekawości :D W tej chwili jest 5x 10 W Full Spectrum White, ale też nie świecę długo mając je na 100% + mam niby jeszcze nocne oświetlenie, ale nie stosuję go :P Szczerze mówiąc... bałabym się dodać coś tam u góry na skałę, bo jest tam trochę ciepło :P
Xiao Lohan pisze:
9 sty 2019, o 13:44
wycinając sprzęt po lewej i bojownika to akwarium to istny fraktal! znaczy ze zdjęcia można uważać, że ma zarówno 60 jak i 600 litrów :D
Dokładnie :D Szczerze mówiąc nawet tego nie planowałam... mogłam oczywiście postawić większe akwarium, bo wcześniej stało tam 300l, ale szukając inspiracji i przeglądając zdjęcia i filmiki bardzo spodobał mi się efekt uzyskany wystającymi skałami. Nie chcąc szaleć, stwierdziłam, że 120x30x30 będzie w sam raz żeby nie taszczyć do domu skał większych od siebie :D Naprawdę cieszy jak ludzie piszą, że też chcieliby takie duże akwarium kiedyś, a w odpowiedzi dostają, że to ledwo 110l :D

Od wczoraj pływają już neony :D Wygląda to świetnie! Trafiło mi się tak, że cały czas pływają w ławicy... i to do tego stopnia, że kosiarki chyba zaczęły myśleć, że też są neonami i pływają razem z nimi :D Mam nadzieję, że zrozumieją, że tak nie jest i wrócą do czyszczenia :D Zdjęcie dodam za kilka dni, bo chcę im dać trochę spokoju w nowym domu ^^

Awatar użytkownika
czerny
Członek GSA
Imię: Paweł

Post autor: czerny » 21 sty 2019, o 17:29

Mega akwarium, czekam za miesiąc na posty na fejsie typu "rośliny z przycinki":P
pośpiech w akwarystyce wskazany tylko przy zbieraniu wody z podłogi:-)

Agumi

Post autor: Agumi » 25 sty 2019, o 13:52

czerny pisze:
21 sty 2019, o 17:29
Mega akwarium, czekam za miesiąc na posty na fejsie typu "rośliny z przycinki":P
Z tym to może być ciężko :P Trawnikiem i ludwigią z chęcią się podzielę, ale najpierw muszą zarosnąć u mnie i wrócić do zdrowia po glonach :) Wsadziłam też Blyxe koło wlotu filtra, ale nie jestem do końca pewna czy tam zostanie. Na chwilę obecną czeka na restart kostki :) Patrząc na to ile w akwarium mam małych krewetek... to prędzej będą posty z nimi niż z roślinkami :P Swoją drogą trafiła mi się w akwarium krewetka mutant... jest dwa razy większa niż pozostałe dorosłe osobniki. Ma ponad 3cm o.O

Obrazek

Co do neonów, jestem zakochana :D Oczywiście, jak to neony, są rozproszone po akwarium, ale często pływają też ławicą po całej długości akwarium. Niestety, uparciuchy z nich straszne i jak siadam przed akwarium z aparatem to za żadne skarby nie chcą pływać razem. Dzisiaj rano udało mi się uchwycić tylko kilka krótkich przepłynięć, ale zawsze lepsze to niż nic. Nie zwracajcie proszę uwagi na wygląd akwarium, bo od dwóch tygodni nic nie było sprzątane prócz szybkiej przycinki roślin (te trawy z tyłu nie są równe, ale nie dlatego, że to moja artystyczna wizja tylko niższa trawa to parvula, a wyższa vivipara) i nawet gałęzatki mi ze skał zwiało :D

KRÓTKI FILMIK:
https://www.youtube.com/watch?v=4d0qaSB ... e=youtu.be

Agumi

Post autor: Agumi » 17 mar 2019, o 22:18

Moi drodzy, czy ktoś chciałby w najbliższym czasie przyjąć w swoje dobre ręce 3 kosiarki? Nie spieszy mi się z tym, bo mi zawadzają, tylko myślę, że dla ich dobra już czas opuścić moje akwarium i zamieszkać w bardziej przyjaznym dla nich środowisku :D Ryby są zdrowe, u mnie w akwarium nie przeszły żadnej choroby. Dwie z nich to pulpeciki, które walczyły u mnie z plagą glonów, jedna przybyła trochę później, ale trzymają się raczej razem :)

ODPOWIEDZ